Zubní ordinace Ridet - Praha 4 - Chodov

Je návštěva zubaře nutná?

Někteří lidé si myslí, že umí o své zuby pečovat sami a vyhnou se tak nepříjemným zákrokům u zubaře. Vždyť přeci čistit si zuby umí každý ne? Ovšem háček je v tom, že samotné čištění zubů nezaručí to, že se nevytvoří kaz. Nedostatečné nebo nesprávné čištění zubů je navíc příčinou nepříjemné parodontózy, která může taktéž vést ke ztrátě zubů. Bohužel si stále ještě mnoho lidí myslí, že se jedná o dědičné onemocnění. Často po rodičích dědíme chybné návyky péče o náš chrup. A často se též obavy rodičů z ze zubaře přenášejí i na další generaci. Velmi nebezpečné je také “hašení požáru” v podobě léčení bolavého zubu za pomoci léků na bolest. Bohužel tak někteří překonají fázi, kdy je zub ještě možné zachránit a nakonec zánět zub zcela zabije. A takový zub už nebolí. Ale není vyléčený. Nemusíte mít obavy svěřit se do péče našich specialistů v naší zubní ordinaci na Praze 4 - Chodově. Neriskujte zdraví svých zubů kvůli strachu a nedůvěře, či špatné předchozí zkušenosti se svým zubařem. V naší zubní ordinaci se budete cítit příjemně, protože budete v rukou odborníků a prováděné zákroky jsou bezbolestné. Chceme dělat vše proto, aby byla naše zubní ordinace pro Vás tou nejlepší volbou.
 

Preventivní prohlídky

Mnozí se také domnívají, že musí zajít k zubaři, jen když je bolí zuby, nebo mají jiný „viditelný problém“. To je asi jako kdybychom si volali odtahovou službu na naše auto kdykoliv by nám došel benzín v autě na cestě, místo toho abychom si pravidelně doplňovali benzín, aby taková situace nikdy nenastala. Naše zubní ordinace v lokalitě Praze 4 - Chodov zastává názor, že je lepší problémům předcházet, než je řešit. Proto našim pacientům doporučujeme pravidelné preventivní prohlídky v naší zubní ordinaci dvakrát za rok. Pravidelné návštěvy na preventivní prohlídky mohou pomoci odhalit vaše problémy včas a zabránit tím ztrátám chrupu. Navíc naše zubní ordinace na Praze 4 - Chodov má smlouvy s českými zdravotními pojišťovnami a tak jsou tyto preventivní prohlídky hrazeny ze zdravotního pojištění. Naše ordinace navíc pracuje s počítačovým systémem, který vám po registraci v našem zařízení bude prohlídky pravidelně připomínat. Tak abyste na ně nezapomněli. Všechny naše zubní ordinace v naší klinice jsou vybaveny rentgenovým přístrojem, který odhalí i problémy, které nejsou běžným okem viditelné. Často se setkáváme s tím, že lidé přicházejí s tím, že nikdy neměli žádný kaz. Ale nikdo jim nikdy neprovedl rentgenový snímcích chrupu. Lékaři zubní naší zubní kliniky ale nebudou takto hazardovat s vaším zdravím a pomohou vám zachránit váš chrup.
 

Dentální hygiena

Součástí předcházení poškození chrupu je též dobrá péče o ústní dutinu. Proto doporučujeme preventivní prohlídky doplnit pravidelnou návštěvou dentální hygieny v naší zubní ordinaci na Praze 4 – Chodov. Dentální hygiena neznamená jen snahu o krásně bílé zuby. Dentální hygiena pomůže odstranit zubní plak a zubní kámen, který se vytváří v místech, která si nedostatečně čistíme kartáčkem. Naši odborníci vás vždy znovu instruují o správných technikách čištění zubů a provedou s vámi nácvik. Dentální hygiena je nezbytnou součástí uchování si zdravého chrupu a je definitivně nezbytným základem pro váš úsměv. Pravidelná dentální hygiena může zabránit šíření tvorby zubního plaku a zubního kamene a tím tvorbě zubního kazu a rozvoje paradontózy. Proto navštivte naší stomatologickou kliniku. Naše zubní ordinace je tím správným místem pro poskytování profesionální dentální hygieny, díky které předejdete šíření tvorby zubního plaku a zubního kamene. Naši odborníci zubní ordinace Ridet Praha 4 - Chodov doporučují provádění dentální hygieny minimálně 2x za rok v závislosti na sklonu pacienta k tvorbě zubního kamene.
 

Akutní bolestivé stavy

Jak již bylo řečeno: Bolest zubů nebo dutiny ústní je signálem k tomu, že se něco děje a naší puse je něco v nepořádku. Takový stav by se měl by se to co nejdříve řešit. Jen málokdo má takovou “odvahu” odpojit kontrolku, která mu hlásí v jeho automobilu problém, aby mohl pokračovat v jízdě. Řešení bolestivých stavů opakovaným užívání léků proti bolesti je přesně takovým řešením, jenže hazardujete se svým zdravím. Užívání léků s sebou samozřejmě nese ještě další rizika, jako je vznik žaludečního vředu, zatěžování jater apod. Proto doporučujeme ihned kontaktovat naší zubní ordinaci a domluvit se s našimi odborníky. Naše zubní ordinace na Praze 4 se snaží řešit vaše aktuální bolestivé stavy co nejdříve. Akutní pacienty objednáváme přednostně. Stačí zavolat 211 222 211 a budete objednáni na nejbližší možný termín. Zubní klinika Ridet se vám, našim pacientům, snaží vyjít maximálně vstříc. Věříme, že budete s našimi službami nad míru spokojeni.
 

Bělení zubů

Pro ty z vás, kteří chtějí mít zuby nejen zdravé ale i krásně bílé, je tu možnost bělení zubů v Praze. V naší zubní ordinaci doporučujeme způsob bělení, který je velice šetrný k vašemu chrupu. Sami si řídíte míru vybělení s domácím bělením. V naší ordinaci připravíme otisky a nosiče, do kterých si sami budete aplikovat v domácím prostředí bělící gel. Tím docílíte skutečně rovnoměrného vybělení vašeho chrupu a uchráníte se nepříjemných překvapení z rychlého bělení. Našim pacientům na Praze 4 nabízíme osvědčený přípravek Opalescence. Bělení zubů pomocí Opalescence má vynikající výsledky. Domácí bělení zubů nebylo nikdy tak snadné a efektivní. Zeptejte se na bělení zubů našich odborníků v naší zubní ordinaci Ridet, rádi vám poradíme.
 

Protetika - umělé náhrady chrupu

V případě, kdy již není možné zub ošetřit ani jej zachránit přichází na řadu takzvaná protetika. Naše zubní ordinace o oblasti Praha 4 - Chodov spolupracuje s několika zubními laboratořemi tak, abychom pro vás zajistili ty nejkvalitnější náhrady chrupu. Někdy stačí náhrada jen části zubu takzvanou korunkou, někdy je to několik zubů takzvaným můstkem. Přáli bychom našim pacientům, aby nemuseli nikdy řešit náhradu celého chrupu takzvanou lidově řečenou “klapačkou”. Tomu se snažíme zabránit kvalitní prevencí u všech pacientů registrovaných v naší zubní ordinaci. Naše zubní ordinace používá též moderní postupy, kdy jsme v některých případech schopní zajistit, abyste odešli již s hotovou provizorní korunkou přímo z prvního ošetření.
 

Je třeba zodpovědnost

Jedna z nejvíc nepříjemných bolestí je bolest zubů a s tím často spojené bolesti hlavy nebo spánků.Nejedná-li se o růst zubů, tak tato bolest jasně signalizuje, že něco ve vašem chrupu není v pořádku. V tomto okamžiku je nutno vyhledat zdravotní ošetření v naší zubní ordinaci. Často se stává, že bolesti nejsou nikterak hrozné a tak lidi tyto bolesti přejdou a snaží se je ignorovat. Často se to stává například u kazů – vytvoří se maličký kaz. Bolest v něm člověk cítí jen, když jí něco výrazně sladkého, tak to prostě neřeší, případně omezí výrazně sladké dobrůtky. Nechce totiž podstoupit to, že by se musel objednat k zubaři a on by mu určitě něco nepříjemného se zubem udělal a tak ten problém nechá plavat. Jenže to není řešení! Kaz, nebo jakýkoliv náznak nebo bolesti zubů je signál k tomu že je něco v nepořádku a je zapotřebí hned vyhledat svého zubaře. Svěřte se do rukou našim specializovaným dentistům z Ridet a ti v naší specializované zubní ordinaci vaše problémy a starosti vyřeší.
 

Zubní ordinace Ridet – profesionální zubní péče

V naší zubní ordinaci Ridet děláme vše pro to, abychom vám vrátili úsměv do tváře. Proto je naším motem latinské: “Ridet, qui ibi erat”. “Usmívá se ten, kdo tu byl”. Samozřejmostí je používání znecitlivujícíh prostředků při provádění jinak bolestivých zákroků. Takto si v našich zubních křeslech skutečně pohovíte a nemusíte se bát bolestivých zákroků. Již nejednou naši pacienti v našich zubních křeslech při ošetření usnuli. To je myslím dobrý důkaz toho, že se našich lékařů nemusíte obávat a můžete se jim svěřit se svými obtížemi.
 

Dostupná a kvalitní péče v nejen oblasti Praha 4 - Chodov

Jsme rádi, že jsme mohli naše působiště přestěhovat z Prahy 4 - Háje do těsné blízkosti metra Chodov. Věříme, že takto je naše péče ještě dostupnější. Důkazem naší kvalitní zubní péče jsou i pacienti, kteří za námi jezdí i z jiných částí Prahy, ale též bližšího ale i vzdálenějšího okolí (Vlašim, Benešov). Snažíme se na našich službách nadále pracovat a nabízet stále větší rozsah námi nabízené péče. V naší nové zubní ordinaci na Praze 4 - Chodov již naši pacienti nemusí docházet na rentgen celého chrupu na jiná pracoviště protože tento rentgenový přístroj je již součástí vybavení naší kliniky. Samozřejmostí je již plná digitalizace vaší zdravotní dokumentace, včetně rentgenových snímků, které tak můžete dostat třeba i na váš e-mail. Lékaři zubní ordinace Ridet se těší na setkání s vámi.